Tixewash
    
 TIXEWASH Polska Sp.j.
Prawdopodobnie najlepsze myjnie  samoobsługowe i bezdotykowe!

 

Chemia najwyższej jakości Hetix

 

 

HETIX ACTIVE

 

Wysokowydajny płyn do mycia pojazdów.
Do stosowania w myjniach samoobsługowych i ręcznych.
Doskonale usuwa brud drogowy.
Zapewnia antykorozyjną ochronę delikatnych części pojazdów.


W 100% bez fosforanów !
Biodegradowalny !

 
Cena netto 12,10 zł za 1 litr
Opakowanie jednostkowe 25 L.
Opakowanie hurtowe 200 L.

 

HETIX MOUSSE


Płyn aktywny o niskim pH do stosowania w myjniach samoobsługowych i automatycznych, o przyjemnym i intensywnym wiśniowym zapachu.


W 100% nie zawiera fosforanów!
Biodegradowalny !


Cena netto 8,20 zł za 1 litr.
Opakowanie jednostkowe 25 L.
Opakowanie hurtowe 200 L.

 

   
 

HETIX WAX


Wysokowydajny hydro wosk.
Nabłyszczająco - suszący o przyjemnym zapachu.
Nadaje doskonały połysk, wspomaga proces suszenia oraz
zabezpiecza lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.


W 100% nie zawiera fosforanów!
Biodegradowlany!Cena netto 22,50 zł za 1 litr
Opakowanie jednostkowe 25 L.
Opakowanie hurtowe 200 L.

   

 

Wybór technologii opartej na chemii płynnej lub proszkowej dla nowych inwestorów jest często dużym  wyzwaniem. Jako jedna z niewielu firm oferujące oba rodzaje myjni, zdecydowanie i otwarcie namawiamy naszych przyszłych klientów do wybory technologii opartej na chemii PŁYNNEJ.

Korzyści z zastosowania płynu jako głównego środka myjącego na myjniach samoobsługowych w stosunku do proszku.

Płynne środki do mycia samochodów nie zawierają fosforanów a jak wiadomo fosforany są jednym z podstawowych składników proszkowych środków myjących, które bardzo trudno zastąpić alternatywnymi związkami.

Fosfor i jego pochodne ( np. fosforany) powodują tzw. proces eutrofizacji wód, skutkujący ogromnym rozrostem populacji fitoplanktonowych, co prowadzi do wymierania pozostałych gatunków roślin i zwierząt wodnych. W związku z tym w marcu 2012 Parlament Europejski wprowadził zmiany do rozporządzenia o detergentach nr 648/2004 o znacznym ograniczeniu fosforanów w środkach myjących.

Producenci proszków stanęli przed ogromnym wyzwaniem gdyż wyeliminowanie fosforanów z receptur skutkuje drastycznym obniżeniem właściwości myjących danego produktu. Producenci płynów myjących są w komfortowej sytuacji gdyż, płynna forma produktu umożliwia zastosowanie połączenia kilku substancji płynnych, które równoważą lub wręcz przewyższają właściwości fosforanów. Zastosowanie tych substancji z różnych powodów nie jest możliwe w proszkowych środkach myjących.

Wyżej wspomniana problematyka automatycznie przekłada się na problemy właścicieli proszkowych myjni samoobsługowych ponieważ stają oni przed negatywnym następstwami tych procesów takimi jak:


perspektywa użytkowania proszków o znacznie obniżonych zdolnościach myjących co skutkuje koniecznością znacznego wzrostu dawkowania proszku celem zrekompensowania siły mycia co przekłada się na znaczny wzrost kosztów wyżej wspomniany argument stawia właścicieli myjni przed koniecznością przebudowy myjni z proszkowych  na płyn - oczywiście wiąże się to z dużymi kosztami. Trzecia perspektywa to ciągłe ponoszenie kosztów związanych płaceniem kar za przekraczanie limitów fosforanów w ściekach w przypadku użytkowania proszków o standardowej zawartości fosforanów.

Są to problemy, z którymi już borykają się lub w najbliższej przyszłości muszą zmierzyć się właściciele już istniejących myjni z technologią opartą na proszkach.

Inwestorzy, którzy dopiero zamierzają uruchomić myjnię samoobsługową są w dobrej sytuacji, gdyż na tym etapie mogą zdecydować się na zakup myjni samoobsługowej zasilanej płynnymi detergentami co wiąże się z szeregiem korzyści:
pełna dostępność wysoce wydajnych płynów myjących bez żadnych restrykcji prawnych i ekonomicznych jak ma to miejsce w przypadku proszków.


Proszek wymaga bardzo ciepłej wody do rozpuszczenia co wiąże się z dużymi nakładami na podgrzewanie wody. Płyn rozpuszcza się nawet w zimnej wodzie!!!


Proszki mają tendencję do tzw. zawieszania się w podajnikach dozujących co wymaga częstej interwencji członków obsługi myjni. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska na myjniach, na których nie ma stałej obsługi mamy do czynienia z sytuacją w której na lancy myjącej jest sama woda co radykalnie obniża jakość mycia, co przekłada się na negatywne postrzeganie danej myjni wśród klientów. W przypadku myjni na płyn taki problem nie występuje!!!


Proszki mają tendencję do tzw zbrylania się, czyli tworzenia twardych nierozpuszczalnych bryłek, których dostanie się do systemu filtrów i pomp skutkuje awarią myjni co wiąże się z kosztem naprawy i przestojem myjni a myjnia, która nie pracuje nie przynosi zysków. Płynne środki myjące pozbawione są takich wad


Proszek jest medium o określonych właściwościach ciernych i jego użytkowanie w perspektywie czasu prowadzi do zużycia ruchomych elementów  takich jak np ślimak.uszczelnienia , zawory itd Wymagana jest, co jakiś czas, wymiana zużytych elementów co związane jest oczywiście z wydatkami. W przypadku użytkowania płynów taki problem nie występuje.

Przewidujący i szanujący swoje środki finansowe Inwestor powinien zdecydować się na wybór przyszłościowej technologii zapewniającej szereg wspomnianych korzyści. Najlepszy wybór to Myjnia Samoobsługowa oparta na chemii Płynnej.

 

 Zadaj Pytanie

Imię, nazwisko / Firma

*

E-mail

*

Zapytanie

*

Ile jest 0 + 0 =

 

Kontakt


TIXEWASH Polska Sp. j.
Kosciuszki 3a, 05-530 Góra Kalwaria

woj. mazowieckie

Trakcyjna 5, 43-300 Bielsko-Biała
woj. śląskie
INFOLINIA: +48 696 09 29 35
email: sekretariat@tixewash.pl

NIP:1231228525

 

 

 

 

 

  

Wymaga zainstalowanego Adobe Acrobat


Copyright © 2012 TIXEWASH Polska Sp. j. Wszystkie prawa zastrzeżone

 

wykonanie: www.kompmar.net.pl